tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Odżywka do włosów - niezbędna w każdym przypadku
Uroda

Odżywka do włosów – niezbędna w każdym przypadku

Po odżywki do włosów zwykle sięgają kobiety mające zniszczone lub przynajmniej przesuszone włosy. Paniom, które mają pasma w zdrowej kondycji, często wydaje się, że w ich przypadku jest to zbędne, zaś właścicielki włosów przetłuszczających się czy cienkich nie używają takich produktów, by dodatkowo nie przetłuszczać i nie obciążać pasm. Tymczasem specjaliści fryzjerstwa przekonują, że po odżywkę powinno się sięgać zawsze, szczególnie po myciu (choć czasem nie tylko). Pomoże to utrzymać włosy w doskonałej kondycji – trzeba tylko dobrze dobrać produkt.

Ułatwienie rozczesywania i zmiękczenie

Tylko nieliczne kobiety mają włosy w tak dobrym stanie, że ich rozczesanie po myciu czy nawet w ciągu dnia nie sprawia żadnych problemów. Zwykle rozchylone łuski, ale też gęstość włosów czy noszona fryzura, jak również sposób mycia, powodują splątanie się włosów na tyle, że ich czesanie grozi wyrywaniem i łamaniem. Wówczas niezastąpiona jest odżywka, która sprawi, że włosy staną się śliskie, miękkie i wygładzone, dzięki czemu rozczesze się je bez problemu. Oczywiście dobry produkt doda też blasku oraz zapewni piękny zapach, jest więc wiele powodów, by po niego sięgnąć.

Nie trzeba przy tym obawiać się obciążania. Jeśli włosy mają do tego tendencje, można odżywkę bez spłukiwania nakładać od połowy ich długości lub sięgnąć po produkt, który należy spłukać. Zawsze dobrym wyborem będzie też odżywka do włosów w sprayu, gdyż takie produkty zazwyczaj są bardzo lekkie. Trzeba jednak unikać kosmetyków na bazie alkoholu, który wysusza włosy. Obecnie najpopularniejsze są olejki w sprayu, wobec czego wybór dobrego produktu nie jest problemem.

Dla odżywienia

Bardzo ważną rolą odżywki jest też oczywiście, jak wskazuje jej nazwa, odżywienie włosów. Warto jednak pamiętać, że nie jest to maska. Jej zadaniem jest dbanie o włosy na co dzień, przez co jej działanie jest łagodniejsze niż w przypadku odżywczych, dogłębnie działających masek. Kiedy zatem włosy są silnie zniszczone, stosowanie odżywki trzeba uzupełnić poprzez sięganie po maskę, na przykład raz w tygodniu.

Duże znaczenie ma też sposób używania odżywki. Można nakładać ją po myciu włosów, pozostawiając na włosach na stałe (bez spłukiwania) lub na krótszy albo dłuższy czas. Świetnie będzie pozostawić ją dłużej i nakryć wilgotnym ręcznikiem, co da imitację sauny. Odżywką można też umyć włosy na długości, szampon nakładając tylko na skórę głowy – jest to świetny trik dla suchych włosów, pozwalający uniknąć dodatkowego wysuszania przez szampon.