tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Metody naturalnego rozjaśniania włosów
Uroda

Metody naturalnego rozjaśniania włosów

Ładne, zadbane włosy to marzenie wielu kobiet. Nie chodzi tylko o włosy dobrze odżywione, nawilżone, gęste i pełne blasku. Dążeniem pań jest też osiągnięcie koloru, który będzie idealnie podkreślał ich styl i osobowość. Czasem natura sama potrafi obdarzyć kolorem idealnym, jednak często się zdarza, że marzymy o kolorze czy odcieniu zupełnie innym od tego, który ozdabia naszą głowę. Trzeba wtedy skorzystać z różnorodnych metod zmiany koloru, które pozwolą osiągnąć pożądany efekt.

Sposób na jasne włosy

Piękne blondy o różnorodnych odcieniach to od lat popularny trend we fryzjerstwie. Wiele klientek salonów decyduje się na rozjaśnianie za pomocą chemicznych preparatów, by uzyskać wymarzony kolor. Trzeba jednak mieć świadomość, że takie metody rozjaśniania bardzo niszczą włosy i choć potrafią zmienić brunetkę w blondynkę, zazwyczaj jest to okupione znaczącym pogorszeniem jakości włosów, ich kruszeniem się, wypadaniem, utratą blasku. Z tego względu warto zwrócić uwagę na naturalne metody rozjaśniania włosów, które nie tylko nie wpłyną szkodliwie na ich kondycję, ale mogą wręcz przyczynić się do ich wzmocnienia i odżywienia. Co prawda nie będą tak skuteczne, jak chemiczne preparaty i raczej nie pozwolą paniom o ciemnych włosach łatwo zmienić odcień na platynowy blond, będą więc raczej skierowane do osób, które chcą nadać odcień jaśniejszy o kilka tonów.

Natura rozjaśni włosy

A zatem, jak naturalnie rozjaśnić włosy? Metody są różnorodne. Większość z nich opiera się na rozjaśniających właściwościach określonych produktów.
Ciekawym rozwiązaniem, w zadzie nie wymagające żadnych specjalnych działań, o którym warto wiedzieć jest rozjaśniające działanie promieni słonecznych. Co prawda skorzystać z niego można tylko latem, gdy słońce praży najmocniej, jednak efekt uzyskany tym sposobem jest niezwykle piękny i naturalny. Bez żadnego wysiłku można rozjaśnić włosy o kilka tonów i uzyskać naturalne refleksy.
Inne warte sprawdzenia metody to różnorodne płukanki i wcierki. Sposobem znanym już od czasów naszych babć, a nawet wcześniej, były płukanki na bazie kwiatu rumianku. Zabieg polega na polewaniu włosów przestudzonym wcześniej naparem z rumianku – oczywiście bez spłukiwania. Taka płukanka działa łagodnie, więc trzeba powtarzać ją do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Innym sposobem na zmianę koloru włosów jest wykorzystanie naturalnych rozjaśniających właściwości cytryny. Wystarczy wymieszać 1 część soku cytrynowego z trzema częściami wody i wcierać tę miksturę w suche włosy. Po upływie kilku godzin włosy należy wypłukać. Tak jak w przypadku rumianku, zabieg należy powtarzać do momentu uzyskania pożądanego efektu.