tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

skin cycling
Uroda

Postaw na intensywną i przemyślaną pielęgnację i wybierz skin cycling

Jeśli nie wiesz do końca, jak zadbać o skórę, aby mieć szybkie efekty i w jakiej kolejności wykonywać poszczególne czynności pielęgnacyjne, zastanów się nad skin cycling. Czym jest taka pielęgnacja i jakie daje efekty?

Poznaj skin cycling – nowoczesny trend w skutecznej pielęgnacji skóry

Jeśli chodzi o codzienne dbanie o cerę, to powinno opierać się ono na ustalonej rutynie pielęgnacyjnej, która polega na pewnej kolejność nakładania kosmetyków. Najpierw należy oczyścić twarz przy użyciu pianki do twarzy, płynu micelarnego lub żelu do twarzy. Następnie można ją tonizować przy użyciu toniku do twarzy, choć nie jest to konieczny krok. Kolejny krok to nałożenie serum, najlepiej takiego, które ma substancje aktywne i odżywcze, takie jak kwas hialuronowy, retinol, peptydy, witamina C lub ceramidy. Gdy serum się wchłonie, nakładamy wtedy krem, który wzmacnia działanie serum. Pielęgnacja zmienia się w zależności od tego, czy używamy kremów na dzień lub na noc. W nocy skóra lepiej się regeneruje i wchłania składniki aktywne, dlatego kremy na noc mają swój sens.

Wystarczą cztery wieczory, aby polepszyć stan skóry

Założenie skin cycling opiera się na kilku dniach pielęgnacji, a konkretnie są to cztery dni. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest skin cycling to czeka Cię poznanie kolejnych kroków w pielęgnacji. Pierwszy dzień to złuszczanie, a można je wykonać dzięki kwasom owocowych, na przykład AHA i BHA. Dzięki kwasom, skóra złuszcza się i redukują się zaskórniki, a także stany zapalne. Kwasy owocowe są dość delikatne w użyciu i mogą je używać osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze skin cycling. Te osoby, które mają już wprawę w całym procesie, mogą pokusić się o mocniejsze kwasy, takie jak salicylowy lub migdałowy. Kolejny dzień to pielęgnacja retinolem, czyli substancją o udowodnionym działaniu w terapiach anti age. Dzięki temu, że pobudza produkcję kolagenu i elastyny, to i stymuluje odnowę komórkową, ma bardzo dobre rezultaty. Jednak nie można przesadzać z jego ilością po raz pierwszy, tylko stopniowo przyzwyczajać skórę do tego składnika. Kolejne dwa dni to regeneracja skóry i jej nawilżanie, które jest bardzo ważne ze względu na wcześniejsze, dość mocne zabiegi. 

Czy ta pielęgnacja skóry jest dla mnie?

Jeśli próbowałaś już wielu różnych nowinek kosmetycznych i żadna nie spełniła Twoich oczekiwań, może pora spróbować czegoś nowego. Skin cycling to nowe podejście do pielęgnacji skóry, które porządkuje kolejność zabiegów pielęgnacyjnych i wyznacza ściśle określony czas na ich wykonanie. Cztery dni wystarczą, aby każdy z nich poświęcić na innego typu zabiegi. Dzięki temu, nie zastanawiasz się co i w jakiej kolejności robić, bo jest to rozłożone na kolejne dni. Skóra przyjmuje dość mocne zabiegi, ale potem jest zregenerowana i nawilżona, bo na to są aż dwa dni. Cały cykl pielęgnacji zamyka się w czterech dniach i dlatego jest prosty i łatwy do zastosowania. Jeśli jednak masz wątpliwości, to możesz zacząć od mniejszej ilości retinolu, tak aby przyzwyczaić skórę do tego mocnego składnika. Z każdym kolejnym cyklem, możesz zwiększać jego ilość, obserwując reakcje skórne. Z czasem dojdziesz do wprawy i możesz powtarzać cykl, kiedy tylko chcesz i jeśli twoja skóra tego potrzebuje.

Materiał zewnętrzny