tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Domowe zabiegi na twarz - czy mogą zastąpić wizyty u kosmetyczki?
Uroda

Domowe zabiegi na twarz – czy mogą zastąpić wizyty u kosmetyczki?

Zabiegi na twarz oferowane w salonach kosmetycznych, a nawet gabinetach medycyny estetycznej, są coraz lepiej dostępne. Wykonuje je coraz więcej punktów, co przekłada się też na ich przystępniejsze ceny. To sprawia, że pozwolić mogą sobie na nie nie tylko zamożne osoby. Czy jednak warto?

Wiele z zabiegów można wykonać w domu

Zanim umówi się na dany czy kolejny zabieg do salonu, warto wiedzieć, że wiele z produktów oraz metod stosowanych w takich miejscach można też użyć we własnym zakresie, w domu. Co więcej, nie wiąże się to z dużymi wydatkami, a nawet jest znacznie bardziej opłacalne. Dotyczy to nie tylko depilacji czy stylizacji paznokci. W grę wchodzą też domowe zabiegi na twarz, które w niczym nie ustępują tym oferowanym w salonach i są na tyle łatwe do przeprowadzenia, że specjalne kompetencje czy nawet doświadczenie wcale nie są potrzebne. Pozwalają na to przede wszystkim specjalistyczne kosmetyki, które coraz rzadziej są dostępne tylko dla profesjonalistów. Czasami też prywatni użytkownicy mogą kupować takie same produkty, ale na przykład o mniejszych stężeniach składników aktywnych, co pozwala zachować pełne bezpieczeństwo w warunkach amatorskich, nie profesjonalnych. Przykładem tego są zwłaszcza kwasy, które w salonach wykorzystuje się do przeprowadzania silnie złuszczających zabiegów. W domu takie działanie jest słabsze, ale oznacza to tylko tyle, że na efekty trzeba poczekać nieco dłużej, a przy tym ma się gwarancję, że nie zrobi się sobie krzywdy, więc jest to różnica jak najbardziej na plus.

Specjalistyczne sprzęty

Wykonywanie rozlicznych zabiegów kosmetycznych w domowych warunkach jest też możliwe dzięki specjalnym sprzętom, które stanowią domowe odpowiedniki tych używanych w salonach. Są od nich znacznie tańsze oraz zwykle mniejsze, co stanowi ich wielkie zalety. Jednocześnie działają tak samo skutecznie. Można zaopatrzyć się między innymi w urządzenie do mikrodermabrazji oraz peelingu kawitacyjnego. Zakup takiego sprzętu może kosztować niewiele więcej niż jedna wizyta, a przecież są to zabiegi, które powinno się wykonywać systematycznie, jest to więc na pewno bardzo opłacalne rozwiązanie. Poza tym poddawanie się takim zabiegom we własnej łazience będzie na pewno dogodniejsze niż konieczność umawiania się na wizytę, dojeżdżania do salonu i czekania na swoją kolej.

Warto też sprawdzić oferty poszczególnych salonów kosmetycznych. Często okazuje się, że oferują one dość proste zabiegi, jakie można wykonać w domu nawet bez wcześniejszego przygotowania, jak choćby manualne oczyszczanie twarzy.