tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Słoiki na kremy
Lifestyle

Słoiki na kremy wracają do łask i przeżywają swoją drugą młodość

Słoiczki na kremy

Słoiczki na kremy mają wiele zalet, które sprawiają, że są popularnym wyborem do przechowywania i aplikowania różnych produktów do pielęgnacji skóry. W asortymencie są dostępne takie wykonane z aluminium lub innych atestowanych tworzyw sztucznych, a także słoiczki szklane.

Bezpieczne oraz odporne na słońce i temperaturę

Właśnie ten rodzaj opakowań stale zyskuje na popularności. Konsumenci wybierają szklane słoiczki na kremy, ponieważ szkło to materiał nietoksyczny i bezpieczny dla zdrowia. Szkło, które jest nieprzepuszczalne dla powietrza i światła, poleca się także do przechowywania kosmetyków naturalnych lub takich, które mają w swoich składzie substancje aktywne, wrażliwe na działanie światła i powietrza, jak np. niektóre z odmian witaminy C. W tym kontekście istotne jest także to, że ten rodzaj opakowań jest odporny na zmiany temperatury, co oznacza, że słoiczki z niego wykonane mogą być bezpiecznie przechowywane w różnych warunkach, w tym w lodówce czy w łazience. Dodatkowo łatwo je też zabezpieczyć za pomocą nakrętek lub zakrętek, dzięki czemu produkt jest chroniony przed zanieczyszczeniem przez mikroorganizmy lub substancje z otoczenia. W tym też celu do opakowań dołącza się specjalne szpatułki, które służą do wyjmowania kremu. W ten sposób eliminuje się możliwość zanieczyszczenia kosmetyku np. w wyniku kontaktu z ludzką skórą.

Design w stylu matki natury

Słoiczki szklane są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości, dzięki czemu, po zużyciu kosmetyku, można je wykorzystać w innym celu, co jest bardziej przyjazne dla środowiska. Nawet jeśli nie znajdziemy zastosowania dla zużytego opakowania, warto pamiętać, że szkło jest materiałem w pełni nadającym się do recyklingu, co pomaga w redukcji odpadów. W tym celu zużyte opakowanie po kremie należy wrzucić do odpowiednio oznaczonego kontenera na śmieci. Wcześniej nawet nie trzeba go myć.

Warto jednak pamiętać, że niektóre słoiczki szklane mogą być bardziej delikatne niż np. opakowania z aluminium czy plastiku, i mogą się stłuc w przypadku upadku lub uderzenia o twardą nawierzchnię. Może to stanowić w szczególnych sytuacjach pewne ryzyko w użytkowaniu, dlatego takie kosmetyki powinny być trzymane w bezpiecznym miejscu, z dala od dzieci. Niemniej jednak, ze względu na swoje liczne zalety, słoiczki szklane są często preferowanym wyborem w branży kosmetycznej, zwłaszcza dla produktów o wysokiej jakości i cenionych za naturalne składniki.

 Materiał zewnętrzny