tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Wózki kelnerskie
Lifestyle

Wózki kelnerskie- dlaczego warto w nie zainwestować?

Aby osiągnąć sukces w branży gastronomicznej, należy zadbać nie tylko o wysoką jakość dań, ale także szybką obsługę. Dla gości ważne jest to, czy zamówione potrawy otrzymają sprawnie, czy też będą musieli na nie długo czekać. Restauracja obsługująca każdego dnia wiele osób musi być dobrze wyposażona. Jednym z podstawowych akcesoriów jest między innymi wózek kelnerski.

Do czego przydają się wózki kelnerskie?

Obowiązkiem kelnerów jest profesjonalna obsługa gości, serwowanie dań, jak i sprzątanie ze stołów. Ich codzienną pracę ułatwiają wózki kelnerskie. Dobrze dobrany model znacząco ograniczy liczbę przejść z kuchni do sali restauracyjnej i odwrotnie. Sprzęty te często wyposażone są w wiele półek, na których można umieścić sporą liczbę talerzy. Co ważne, dostarczanie gościom jedzenia przy pomocy wózków jest też bezpieczniejsze. Wózek kelnerski przyda się w każdym większym lokalu. Jest dla kelnerów wsparciem w pracy, a przy tym zapewnia też dodatkową przestrzeń roboczą. To popularne rozwiązanie o licznych zaletach. Wózki są pojemne, funkcjonalne, bezpieczne, a przy tym poruszają się cicho. Wśród tych produktów znajdziemy takie modele jak: wózki klasyczne 2 lub 3 półkowe, wózki transportowe, wózki kelnerskie na tort czy wózki platformowe.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek kelnerski?

Najważniejsze jest to, aby wybrany model był wykonany z wysokiej jakości materiałów. Ponadto powinien posiadać atest, który świadczy o jego bezpieczeństwie. Takie produkty wykonuje się z różnych materiałów. Modele z tworzyw sztucznych są lekkie, ale mają niską wytrzymałość, a ponadto nie są zbyt odporne na zabrudzenia. Wózki kelnerskie wykonane ze stali nierdzewnej to o wiele lepszy wybór. Stal jest wytrzymała, trwała i solidna. Poradzi sobie z wysoką temperaturą, wilgocią, wszelkimi zabrudzeniami i sporym ciężarem naczyń. Bez trudu można z jej powierzchni usunąć zacieki, czy plamy z tłuszczu. Takie właśnie wózki ma w swojej ofercie HORECA hurtownia. Stal da się z łatwością utrzymać w czystości, co jest na kuchni niezwykle ważne. Wózki z niej wykonane posłużą nam przez długi czas. Co ważne, modele te często wyposażone są w dodatkowe elementy i funkcjonalności.

Dlaczego warto zainwestować w wózki gastronomiczne?

Wózki kelnerskie proponowane przez HORECA hurtownia to niezwykle przydatne produkty, które usprawniają pracę całej restauracji. Dzięki nim potrawy szybciej trafiają do gości, co wiąże się ze wzrostem ich zadowolenia. Osoby szybko otrzymujące swoje dania będą z pewnością wracały do lokalu i polecały go innym. Wózki gastronomiczne to ogromne ułatwienie w pracy kelnerów. Warto też dodać, że można je w razie potrzeby wykorzystać w kuchni, gdyż zapewniają nam dodatkową przestrzeń roboczą. Wiele z nich zostało wyposażonych w praktyczne skrytki czy dodatkowe blaty. Zaletą wózków jest też to, że są zwrotne i mobilne. Bez trudu da się nimi manewrować, a przy tym gwarantują dużą nośność.

Jak widać, wózki kelnerskie to sprawdzone i niezwykle przydatne rozwiązania.