tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

O co chodzi w skin cycling
Uroda

4 wieczory pielęgnacji i mocna dawka składników dla skóry

Jeśli gubisz się w codziennej pielęgnacji, gdzie jest zbyt dużo kosmetyków i nie wiesz jak ją uporządkować, spróbuj nowego sposobu 4-dniowej wieczornej rutyny, który jest nazywany skin cycling. Mocniejsze działanie trzech różnych składników może przynieść zaskakująco dobre efekty.

O co chodzi w skin cycling?

Skin cycling to nowy sposób pielęgnacji cery, który pozwala łączyć mocniejsze substancje. W tej metodzie pojawiają się trzy rodzaje składników, które są stosowane w czterodniowych cyklach. Czy wiesz na czym polega skin cycling? Kluczowe znaczenie mają tutaj kwasy i retinoidy, ale moment na regenerację jest także bardzo istotny. Jeśli zastanawiasz się czy to sposób dla Ciebie, nie musisz się martwić, bo ta metoda jest przeznaczona dla każdego typu cery. Nie musisz obawiać się o wysokie stężenia mocnych substancji, bo są one ułożone tak, że nie zrobią krzywdy Twojej skórze. W zamian za to możesz spodziewać się szybkich efektów, bo substancje złuszczające jak kwasy i silnie przeciwzmarszczkowe jak retinoidy są uznane w świecie kosmetyków. Jeśli zmagasz się z widocznymi zaskórnikami, masz zmiany trądzikowe lub chcesz spłycić zmarszczki, to jest to wybór w sam raz dla Ciebie.

Skin cycling krok po kroku

Cały cykl opiera się na wieczornej pielęgnacji dokładnie przez cztery wieczory. Pierwszego dnia zaczynamy od złuszczania kwasami, takimi jak glikolowy mlekowy czy salicylowy. W zamian skóra odwdzięczy się i będzie bardzo dobrze oczyszczona. Kwasy są dobre na wszelkiego rodzaju przebarwienia na skórze, a także na trądzik. Znane jest także ich działanie przeciwzmarszczkowe. Drugi dzień pielęgnacji to nakładanie retinoidów, do tej grupy należą choćby retinol lub retinal. Za co odpowiadają te substancje? Ich główna funkcja to odnowa komórek naskórka, co sprawia, że skóra jest gładsza, a zmarszczki bardziej płytkie. Dodatkowo w pływają one na syntezę kolagenu, co oczywiście daje efekt anti-age. Kolejne dwa dni to intensywna regeneracja za pomocą ceramidów, które pielęgnują naskórek i są jego budulcem. W tym czasie liczy się także nawilżanie za pomocą specjalnych składników. Należą do nich głównie kwas hialuronowy, o właściwościach wiążących wodę, ale także alantoina, mocznik lub aloes. Można stosować zarówno krem, jak i serum z tymi składnikami. 

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Cała pielęgnacja w tym cyklu jest uporządkowana i nie sposób się pomylić. Wybrane mocniejsze składniki są dobroczynne dla skóry i mają udowodnione działanie kliniczne. Zarówno kwasy, jak i retinoidy, dają szybkie efekty w pielęgnacji, a skóra natychmiastowo staje się oczyszczona i zregenerowana. W porównaniu do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, gdzie nakłada się kilka kosmetyków po sobie, ten sposób opiera się na mniejszej ilości składników, ale działających intensywniej. Każda osoba, która chce odmienić codzienną pielęgnację i zregenerować swoją skórę, powinna wybrać skin cycling. Cały cykl można dowolnie modyfikować do potrzeb swojej skóry, jeśli zauważymy, że reaguje ona uczuleniem.

Materiał zewnętrzny