tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Przeszczep zarostu
Uroda

Przeszczep zarostu — najważniejsze informacje

Wielu mężczyzn lubi wygląd gęstego zarostu. Niestety nie wszyscy mężczyźni mogą zapuścić brodę z powodu genetyki, urazów lub wcześniejszych zabiegów depilacji. Tego rodzaju problemy mogą utrudniać lub nawet uniemożliwiać zapuszczenie zarost na twarzy.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją skuteczne i trwałe rozwiązania, które pomagają w tego typu sytuacjach. Jedną z nich jest przeszczep zarostu.

Przeszczepy brody jest wykonywany tak samo, jak inne zabiegi przeszczepiania włosów na skórze głowy i wykorzystują te same obszary dawcy, które są używane do przeszczepów włosów.

Co to jest przeszczep zarostu?

Przeszczep brody to zabieg chirurgiczny polegający na pobraniu włosów z jednego obszaru ciała i przeniesieniu ich na twarz w celu uzyskania trwałego wzrostu włosów. Osoby, które decydują się na przeszczep brody, często decydują się na to, ponieważ chciałyby mieć pełniejszy zarost, ale nie są w stanie samodzielnie go zapuścić.

Podobnie jak inne zabiegi przeszczepu włosów, przeszczep zarostu jest procesem wieloetapowym. Pierwszym krokiem chirurga jest pobranie włosów z obszaru dawcy ciała. Tył i boki skóry głowy to typowe miejsca zbiorów.

Ponieważ istnieje duże ryzyko, że układ odpornościowy odrzuci włosy innej osoby, podczas przeszczepu brody należy użyć implantów zarostu z własnego ciała. Dodatkowo włosy z własnego ciała będą najlepiej pasować i wyglądać bardziej naturalnie. Jeśli nie masz wystarczającej ilości włosów po bokach lub z tyłu skóry głowy, chirurg może zalecić pobranie mieszków włosowych z innego obszaru ciała.

Druga część przeszczepu włosów na twarzy polega na wszczepieniu przez chirurga włosów dawcy na twarz. Dokładna lokalizacja przeszczepu zależy od twoich celów. Jeśli masz już trochę zarostu, możesz po prostu uzupełnić łatki. Osoby, które mają niewiele zarostu, mogą chcieć dodać włosy na policzkach, górnej wardze i podbródku.

Podczas implantacji brody chirurg zazwyczaj stosuje jedną z dwóch procedur: ekstrakcję jednostki mieszkowej (FUE) lub przeszczepienie jednostki mieszkowej (FUT). Każda technika chirurgiczna ma swoje zalety i wady.

Wyniki przeszczepu włosów na twarzy są trwałe. Gdy włosy zaczną rosnąć, możesz dowolnie stylizować nową brodę. Oznacza to również, że możesz całkowicie golić zarost, jeśli zdecydujesz, że od czasu do czasu chcesz być gładko ogolony.

Korzyści z przeszczepu brody

Przeszczep brody może poprawić owłosienie twarzy mężczyzny, zagęścić istniejącą brodę lub wypełnić łysiny. Pozostawi pacjentom naturalny i trwały wygląd, który dobrze komponuje się z teksturą i wzorem ich naturalnych włosów w innych obszarach twarzy. Mężczyźni bez zarostu (w tym pacjenci transpłciowi FTM) będą mogli uzyskać brodę odpowiadającą ich wyjątkowym preferencjom.

Po przeszczepie brody mężczyźni często czują się bardziej męsko i pewnie.