tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Przedłużanie włosów - prosty sposób na wymarzony wygląd
Uroda

Przedłużanie włosów – prosty sposób na wymarzony wygląd

Długie włosy u kobiet nie wychodzą z mody i nawet jeśli aktualne na topie są krótkie fryzurki, długie pasma, sięgające na przykład pasa, zawsze budzą wiele emocji i dodają kobietom mnóstwo wdzięku. Nic więc dziwnego, że wiele pań marzy o takim atrybucie, ale nie zawsze udaje im się osiągnąć pożądany efekt.

Kiedy nie można zapuścić włosów…

By zapuścić włosy do znacznej długości, trzeba oczywiście uzbroić się w dużą cierpliwość. Tempo rośnięcia włosów uwarunkowane jest indywidualnie, ale na pewno upłynie wiele miesięcy zanim osiągnie się znaczną długość, tym bardziej że im dłuższe są włosy, tym bardziej ich końcówki są narażone na zniszczenia, zatem co jakiś czas trzeba je też podcinać. Poza tym niezbędna jest odpowiednia, wzmożona pielęgnacja. Jednak nawet mimo takich wysiłków niektórym paniom nie udaje się zapuścić włosów. Może to być spowodowane ich kruszeniem się, przez co wydaje się, że wcale nie rosną. Przyczyną bywa też bardzo wolne tempo rośnięcia włosów. Sprawia ono, że włosy starzeją się i wypadają zanim osiągną pożądaną długość, przez co nie są w stanie tego zrobić. W takich przypadkach można oczywiście starać się przyspieszać porost włosów, na różne sposoby, ale jeszcze lepszym wyjściem może być ich przedłużenie. Pozwala to od razu spełnić swe marzenie o długich włosach, a przy okazji też, jeśli zachodzi taka potrzeba, je zagęścić – długie gęste włosy wyglądają zaś najpiękniej.

Jaką metodę wybrać?

Zainteresowanie takimi usługami powoduje, że na rynku jest bardzo wiele metod i trudno jest jednoznacznie określić, jaka jest najlepsza metoda przedłużania włosów, gdyż każdy ma własne preferencje. Co ciekawe, wcale nie trzeba szukać specjalistycznego salonu i płacić dużych sum za taki zabieg. Nie brakuje dziewczyn, które same doczepiają sobie włosy czy też korzystają z pomocy koleżanek, doczepiając pasma między innymi na mikroringi czy za pomogą tulejek. Można też sięgnąć po jeszcze łatwiejsze wyjście – doczepki clip in, które można dopinać i zdejmować zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba, na przykład na imprezę czy po prostu wychodząc z domu. Taka metoda jest efektywna, niedroga, a przy tym pozwala uniknąć osłabiania naturalnych włosów, co niestety często pociągają za sobą inne metody.

Wybierać można też oczywiście pośród różnych rodzajów włosów – naturalnych lub syntetycznych. Sztuczne są tańsze i gorszej jakości, naturalne zaś nie wymagają szczególnej pielęgnacji i można nawet zapomnieć, że ma się doczepki. Są też mniej podatne na zniszczenia i bardzo zdrowe.