tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

redukcja tkanki tłuszczowej
Uroda

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej – ten zabieg to prosta droga do szczupłej sylwetki

Rozwój innowacyjnych technologii w kosmetologii i medycynie estetycznej pozwala na opracowywanie coraz mniej inwazyjnych i bardziej skutecznych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Liposukcja nie jest już jedynym sposobem na spektakularne wyszczuplenie ciała. Szukasz metody, dzięki której zyskasz wymarzoną figurę, a nie będziesz przy tym odczuwać żadnych skutków ubocznych? Poznaj zabieg Accent Prime.

Redukcja tkanki tłuszczowej przy użyciu RF i ultradźwięków

Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki Accent Prime, oferowany w Klinice Miracki w Warszawie, to połączenie dwóch technologii od lat wykorzystywanych w kosmetologii i medycynie estetycznej – ultradźwięków oraz fal radiowych (RF). Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Pierwszym etapem jest zastosowanie „zimnych” ultradźwięków, które selektywnie niszczą komórki tłuszczowe i opróżniają ich zawartość, nie naruszając przy tym sąsiadujących tkanek. Ultradźwięki wywołują naprzemienne naprężenia i relaksację błon komórek tłuszczowych, prowadząc w końcu do ich uszkodzenia. Efektem jest stopniowy rozpad adipocytów i uwalnianie ich zawartości do krwiobiegu. Następnie urządzenie emituje fale radiowe, które stopniowo podwyższają temperaturę tkanki podskórnej, przyspieszając tym samym krążenie i metabolizm w okolicy poddawanej zabiegowi. Stymulują układ limfatyczny do szybszego usuwania uwolnionego tłuszczu i detoksykacji tkanek. Redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się na drodze naturalnych procesów metabolicznych organizmu – za pośrednictwem układu limfatycznego.

Zabieg Accent Prime jest całkowicie bezbolesny – odczuwalne jest jedynie ciepło w okolicy, przy której pracuje głowica. Dzięki wbudowanemu systemowi chłodzącemu ryzyko poparzenia zostało całkowicie wyeliminowane, a komfort zabiegu zwiększony.

Modelowanie sylwetki Accent Prime – jakich efektów można się spodziewać?

Accent Prime to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia kompleksowe modelowanie sylwetki. Nie tylko pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej z brzucha, pośladków, ud czy ramion, ale też ujędrnia skórę i redukuje cellulit. Co ciekawe, istnieje również wersja tego zabiegu na twarz i szyję, która umożliwia m.in. likwidację podwójnego podbródka.

Aby mieć pewność, że redukcja tkanki tłuszczowej będzie efektywna, należy się odpowiednio przygotować do zabiegu. Na szczęście nie wymaga to wielu wyrzeczeń. Przed terapią wskazane jest picie dużej ilości wody. Należy unikać spożywania wysokotłuszczowych potraw i alkoholu w dniu zabiegu. Po terapii większość osób nie odczuwa żadnych skutków ubocznych i może od razu wrócić do codziennych aktywności oraz dotychczasowej pielęgnacji skóry. U osób wyjątkowo wrażliwych mogą wystąpić niewielkie podrażnienia – wówczas kosmetolog zaleca odpowiednią pielęgnację łagodzącą. Po zabiegu ważne jest też spożywanie dużej ilości wody – 2,5 l dziennie oraz wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym ograniczenie ilości tłuszczu w diecie. Nie bez znaczenia jest też regularna aktywność fizyczna.

Pierwsze efekty w postaci lepiej ujędrnionej skóry mogą być zauważalne bezpośrednio po zabiegu. Proces redukcji tkanki tłuszczowej zainicjowany podczas terapii trwa przez kilka tygodni, dlatego optymalne wyszczuplenie brzucha, ud, pośladków czy ramion pojawia się dopiero po 2-3 miesiącach. Dla optymalnych efektów specjaliści zalecają wykonanie serii zabiegów. Najczęściej są to 4 sesje przeprowadzane w tygodniowych odstępach. Ostateczny plan leczenia zawsze ustalany jest przez kosmetologa na podstawie indywidualnych cech pacjenta.

Skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki i dowiedz się więcej na temat zabiegu Accent Prime.