tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Zabudowa balkonu
Lifestyle

Zabudowa balkonu — estetyczny wygląd wraz z bezpieczeństwem 

Prawidłowy projekt i profesjonalny montaż zabudowy balkonu z całą pewnością pozwoli uzyskać dodatkową przestrzeń, dodatkowo zapewni bezpieczeństwo użytkowania, świetnie sprawdzi się jako element dekoracji oraz będzie służyć przez długi okres. Dlaczego warto zdecydować się na taki wariant i jaki styl zabudowy wybrać? Odpowiedź na pytania, włącznie z kwestiami odnośnie do prawa znajdują się w poniższym artykule. 

Główne zalety zabudowy balkonu 

Niewątpliwy jest fakt, iż coraz więcej osób decyduje się takie rozwiązanie, ponieważ ma ono swoje zalety, którymi są głównie: 

  • większe bezpieczeństwo i zmniejszone ryzyko wypadku, 
  • dodatkowe walory akustyczne, 
  • bariera przed wiatrem, 
  • ochrona przed włamaniem lub kradzieżą, 
  • dodatkowe miejsce do użytku codziennego. 

Rodzaje zabudowy — specyfikacja i charakterystyczne cechy danego produktu 

Przeszklona zabudowa to całą pewnością najlepsze rozwiązanie, zawdzięczane nie tylko walorom estetycznym, ale i również wysokiej jakości elementom konstrukcyjnym. Wybór szkła hartowanego i zabezpieczonych przed korozją profili oraz mocowań to zdecydowanie doskonały sposób na zapewnienie stuprocentowego bezpieczeństwa. W zależności od grubości szkła, taką zabudowę można wykonać wówczas zarówno w systemie ramowym, jak i bezramowym. 

Zabudowa z przezroczystych tworzyw sztucznych wykonana jest zazwyczaj ze szkła akrylowego lub też poliwęglanu komorowego. Największymi zaletami takiego produktu są głównie niska waga oraz duża wytrzymałość na różne czynniki. 

Decydując się na poszczególny wybór, warto zajrzeć na stronę internetową Szklanorama – https://szklanorama.pl/

System ramowy i bezramowy — który z nich wybrać? 

Szklana zabudowa pozwala na wybór poszczególnego systemu.

Bezramowa zabudowa balkonu jest możliwa tylko wtedy, gdy szkło hartowane ma grubość co najmniej 10 – 12 mm. Można je wówczas montować bez pionowych profili, gdzie jeden szklany element przylega do drugiego, a w powstałe między nimi luki montowana jest specjalna uszczelka, która nie przepuszcza powietrza.

W przeciwnym wypadku, gdy szkło hartowane nie jest wystarczająco grube, czyli mam mniej niż 10 mm, to montaż zabudowy musi być wykonany w systemie ramowym. Na jego budowę składa się aluminiowa konstrukcja, która tworzy ramkę wokół każdego szklanego elementu. 

Warto przytoczyć, że montaż ciężkich konstrukcji, czyli np. szklanej zabudowy balkonu wymaga specjalnego pozwolenia od wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej.  

Czynniki, które mogą mieć wpływ na zdobycie pozwolenia: 

  • nośność balkonu, 
  • stabilność konstrukcji, 
  • równość i poziom podłoża.