tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Najmodniejsze dywany w sezonie 2020
Moda

Najmodniejsze dywany w sezonie 2020

Dywany też są trendy i też w zgodzie z najnowszą modą. Ich projektanci wciąż udowodniają, że są w zgodzie z trendami wnętrzarskimi i proponują jak najciekawsze ich wzory.
Propozycji na rok 2020 jest wiele i każdy może coś wybrać odpowiedniego dla siebie. Ważne, by dany dywan odpowiednio pasował do stylu pomieszczenia i do wszystkich jego elementów. Dodać jednak trzeba, że zupełnymi nowościami są i będą dywany z nubuku oraz ozdobione złotymi dodatkami i wzorami.

Co będzie na topie?

Dywany plecione, tkane i wykonane z supłów to propozycje rękodzielnicze. Najbardziej ekstrawaganckie wykonane są z jedwabiu, wełny lub sznurka. Sploty są wyraziste i można je porównać do kilimów tureckich lub kaukaskich soumaków. Cała ich kolorystyka jest bardzo różnorodna i zwariowana a niektóre propozycje wprost ekstrawaganckie. Najmodniejsze dywany to nie dywany tkane na płasko, ale propozycje o bardzo grubych splotach lub modele z wystającymi nad powierzchnię supłami lub maleńkimi supełkami.
Dywany tkane idealnie pasować będą do każdego wnętrza. Tutaj głównym aspektem wyboru będzie tylko kolor, a kolorystyka plecionych dywanów jest przeogromna.
Najmodniejsze dywany to także modele o fakturze trójwymiarowej. Co to oznacza? Stworzenie dywanu o efekcie trójwymiarowym. Będą to egzemplarze, których włosie będzie cięte na kilka odmiennych wysokości, lub będą one od razu tkane przy zastosowaniu supłów o różnych wymiarach wystających ponad płaszczyznę. Dodatkowo będzie to tworzyło ciekawy wzór, w niektórych przypadkach geometryczny.
Modne wzory dywanów nie tylko mają w sobie połączone różne faktury, ale i różne sposoby tkania. Czasami dywan może być prawdziwym arcydziełem i bardzo ciekawym wystrojem salonu lub sypialni.
Ponadto ciekawostką będą też wzory wyplatanych dywanów. Wciąż królować będą kwadraty, prostokąty, koła i sześciokąty, czyli popularne heksagony. Nowością będą też modele o niesymetrycznych wzorach i bardzo zwariowanych, takich niecodziennych i szalonych.

Wzory na dywanie

Bardzo popularne będą dywany wzorzyste i tutaj zapanuje kompletne szaleństwo, obok propozycji geometrycznych pojawią się także florystyczne, w rybią łuskę, nawiązujące do orientalnych motywów, arabeski czy tzw. gorseciki. W przypadku kolorów najbardziej popularne będą kolory musztardy, mocnej czerwieni seledynu czy też granatu. Moda w kwestii dywanów jest bardzo różnorodna i niezwykle ciekawa. Całkowitą nowością będą propozycje kompletnie szalone, takie, które pasować będą do niekonwencjonalnych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *