tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Najmodniejsze dywany w sezonie 2020
Moda

Najmodniejsze dywany w sezonie 2020

Dywany też są trendy i też w zgodzie z najnowszą modą. Ich projektanci wciąż udowodniają, że są w zgodzie z trendami wnętrzarskimi i proponują jak najciekawsze ich wzory.
Propozycji na rok 2020 jest wiele i każdy może coś wybrać odpowiedniego dla siebie. Ważne, by dany dywan odpowiednio pasował do stylu pomieszczenia i do wszystkich jego elementów. Dodać jednak trzeba, że zupełnymi nowościami są i będą dywany z nubuku oraz ozdobione złotymi dodatkami i wzorami.

Co będzie na topie?

Dywany plecione, tkane i wykonane z supłów to propozycje rękodzielnicze. Najbardziej ekstrawaganckie wykonane są z jedwabiu, wełny lub sznurka. Sploty są wyraziste i można je porównać do kilimów tureckich lub kaukaskich soumaków. Cała ich kolorystyka jest bardzo różnorodna i zwariowana a niektóre propozycje wprost ekstrawaganckie. Najmodniejsze dywany to nie dywany tkane na płasko, ale propozycje o bardzo grubych splotach lub modele z wystającymi nad powierzchnię supłami lub maleńkimi supełkami.
Dywany tkane idealnie pasować będą do każdego wnętrza. Tutaj głównym aspektem wyboru będzie tylko kolor, a kolorystyka plecionych dywanów jest przeogromna.
Najmodniejsze dywany to także modele o fakturze trójwymiarowej. Co to oznacza? Stworzenie dywanu o efekcie trójwymiarowym. Będą to egzemplarze, których włosie będzie cięte na kilka odmiennych wysokości, lub będą one od razu tkane przy zastosowaniu supłów o różnych wymiarach wystających ponad płaszczyznę. Dodatkowo będzie to tworzyło ciekawy wzór, w niektórych przypadkach geometryczny.
Modne wzory dywanów nie tylko mają w sobie połączone różne faktury, ale i różne sposoby tkania. Czasami dywan może być prawdziwym arcydziełem i bardzo ciekawym wystrojem salonu lub sypialni.
Ponadto ciekawostką będą też wzory wyplatanych dywanów. Wciąż królować będą kwadraty, prostokąty, koła i sześciokąty, czyli popularne heksagony. Nowością będą też modele o niesymetrycznych wzorach i bardzo zwariowanych, takich niecodziennych i szalonych.

Wzory na dywanie

Bardzo popularne będą dywany wzorzyste i tutaj zapanuje kompletne szaleństwo, obok propozycji geometrycznych pojawią się także florystyczne, w rybią łuskę, nawiązujące do orientalnych motywów, arabeski czy tzw. gorseciki. W przypadku kolorów najbardziej popularne będą kolory musztardy, mocnej czerwieni seledynu czy też granatu. Moda w kwestii dywanów jest bardzo różnorodna i niezwykle ciekawa. Całkowitą nowością będą propozycje kompletnie szalone, takie, które pasować będą do niekonwencjonalnych wnętrz.