tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Metody finansowania floty autobusów
Lifestyle

Metody finansowania floty autobusów

Prowadzenie firmy, która będzie opierać się na świadczeniu usług transportowych to nie lada wyzwanie. Wiąże się to z intensywną eksploatacją samochodów, co z kolei przekłada się na wysokie koszty związane z naprawą lub wymianą floty firmowej. Na szczęście producenci samochodów oferują swoim klientom bardzo korzystne formy finansowania, dzięki którym można w pewnym stopniu ograniczyć ponoszone koszty eksploatacji. Jednym z takich rozwiązań jest np. najem długoterminowy, który polega na tym, że wypożyczamy auto na określonych w umowie zasadach. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że wszelkie koszty eksploatacyjne pokrywa firma, która zajmuje się wypożyczaniem aut. Ponadto wypożyczone auto można wymienić na nowe po zakończeniu okresu najmu. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla firm, które świadczą usługi przewozu osób lub towarów. Istnieją również. Finansowanie zakupu autobusu lub ciężarówki możliwe jest za pośrednictwem firmy MAN FS. Jakie metody finansowania można wyróżnić oraz czym się charakteryzują? Odpowiedzi poznasz w tym artykule.

Zakup autobusu – jaką formę finansowania wybrać?

 

Istnieje kilka metod finansowania zakupu aut. Najbardziej popularną formą zdecydowanie jest leasing, który polega na tym, że leasingobiorca udziela praw do użytkowania pojazdu za określoną, miesięczną kwotę. Należy jednak zaznaczyć, że leasingobiorca nie jest prawnym właścicielem danego pojazdu i może stać się nim dopiero wtedy, kiedy wykupi auto po zakończeniu umowy. Leasing stanowi dość elastyczną formę finansowania. Na wysokość miesięcznej raty wpływają takie czynniki jak kwota wykupu, wkład własny oraz przede wszystkim długość okresu finansowania. Innym sposobem finansowania jest kredyt samochodowy, który różni się od leasingu tym, że osoba kupująca auto staje się jego właścicielem od razu. Kredyt samochodowy może mieć również dłuższy czas trwania niż leasing, co z kolei wiąże się z niższą ratą miesięczną. Wybór finansowania zależy tak naprawdę od potrzeb klienta oraz od budżetu, którym dysponuje. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego warto dokładnie zapoznać się z warunkami finansowania, które oferuje producent samochodu i podjąć samodzielną decyzję – więcej znajdziesz na https://manfs.pl/finansowanie/autobusy/nowe.html 

Jakie usługi świadczy MAN Financial Services?

Firma MAN Financial Services świadczy kompleksowe usługi z zakresu finansowania oraz ubezpieczenia pojazdów. Korzystanie z usług tej firmy może być szczególnie korzystne dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą opierającą się na transporcie. Firma MAN FS oferuje m.in. finansowanie zakupu autobusu lub samochodu ciężarowego na bardzo preferencyjnych zasadach.