tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak pogrubić włosy?
Uroda

Jak pogrubić włosy?

Grube i gęste włosy są marzeniem każdego, kto nie może się nimi pochwalić, a szczególnie pożądane są oczywiście w przypadku kobiet. Jeśli włosy są z natury cienkie i słabe, nie da się wiele na to poradzić, jednak jeśli ich wygląd i stan związane są ze zniszczeniami, jest wiele sposobów, by poprawić ich kondycję.

Czy da się pogrubić włosy?

Wiele zależy od tego, jakie chce się osiągnąć efekty. Grube włosy można rozumieć dwojako, mając na myśli grubość na przykład kucyka czy warkocza, jak i pojedynczego włosa. Cienkie włosy jeśli chodzi o to drugie nie muszą być problemem jeśli jest ich dużo, gdyż gęsta czupryna powoduje, że kucyk jest gruby. Analogicznie, jeśli pojedyncze włosy są grube, ale jest ich mało, efekt nie jest imponujący. Oczywiście najlepiej jest, kiedy włosy są i grube, i gęste, ale zdecydowanie łatwiej jest zadbać o gęstość czupryny niż o zwiększenie grubości włosa. Ta kwestia jest bowiem uwarunkowana genetycznie, choć oczywiście na skutek różnych przyczyn organizm powoduje cieńsze włosy, a także słabsze. Jest to skutkiem między innymi diety ubogiej w ważne składniki. Oczywiście w sprzedaży nie brakuje kosmetyków, które obiecują pogrubienie włosów, ale zwykle jest to tylko chwyt marketingowy. Możliwe jest jedynie zwiększenie grubości łodygi włosa poprzez jego obklejenie. Tak działają na przykład preparaty z silikonami, ale nie jest to prawdziwe pogrubienie. Raczej też nie można liczyć, że efekt na dłuższą metę da na przykład szampon pogrubiający włosy, choć uważa się, że na pogrubienie włosa może wpływać naturalna farba, czyli henna.

Warto sprawdzić: Korzeń pokrzywy na włosy, skórę i paznokcie

Co z gęstością?

Osiągnięcie gęstości włosów jest znacznie łatwiejsze – ale tylko pod warunkiem, że straciły one tę cechę na skutek wypadania czy łamania się. Jeśli ktoś z natury ma cienkie i rzadkie włosy, może zdecydować się jedynie na ich przeszczep. Warto jednak pamiętać, że czasem w skórze głowy znajdują się uśpione cebulki i mieszki, które mogą pozostawać w takim stanie przez wiele lat. Jeśli odpowiednio pobudzi się je do pracy, włosy mogą zyskać znacznie większą gęstość nawet jeśli przez wiele lat było rzadkie. Taki efekt można uzyskać na różne sposoby, ale zdecydowanie najlepsze efekty dają metody specjalistyczne. Jest to na przykład mezoterapia skóry głowa, polegająca na jej nakłuwaniu i wstrzykiwaniu silnie odżywczych substancji. Bardzo dobre działanie wykazują też specjalistyczne kosmetyki trychologiczne. Zanim jednak sięgnie się po takie metody, warto wykonać u trychologa badanie mające na celu sprawdzenie, czy ma się do czynienia z uśpionymi cebulkami.