tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Pierwsza pomoc dla nauczycieli
Lifestyle

Pierwsza pomoc dla nauczycieli – na czym polega kurs?

Obecnie bardzo ważne jest posiadanie wiedzy połączone z możliwością jej sprawdzenia w praktyce z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wspomniana opcja nie tylko umożliwia nam podwyższenie posiadanych przez nas kwalifikacji, ale również jesteśmy w stanie uratować komuś życie, bądź nie dopuścić do trwałego uszkodzenia organów odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie.

Do kogo szczególnie jest kurs pierwszej pomocy?

Nauczyciele, będącymi uczestnikami kursu oraz po uzyskaniu certyfikatu, będą mogli uczyć młodzież oraz dzieci. Ponadto uczestnictwo w powyższym szkoleniu jest obowiązkiem prawnym wspomnianej grupy zawodowej. Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli jest przeznaczony dla osób uczących w placówkach oświatowych każdego rodzaju, niezależnie czy chodzi o przedszkola, czy uczelnie wyższe. Dodatkowo, zajęcia są prowadzone wyłącznie przez certyfikowanych ratowników medycznych. Konieczne jest odbycie takiego kursu przez nauczycieli, z tego względu, że są to osoby odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa oraz pomocy w nagłych sytuacjach, które mogą wystąpić wśród uczniów.

Jakie zagadnienia są poruszane w trakcie szkolenia?

Jeżeli chodzi o główne obszary, które są poruszane podczas opisywanego kursu są to następujące tematy m.in.: podstawy anatomii i filozofii człowieka, bezpieczeństwo własne, poszkodowanego oraz w jaki sposób zabezpieczyć miejsce zdarzenia, jak również tamowanie krwotoków zewnętrznych i opatrywanie ran. Przytoczone zagadnienia stanowi część podstawy programowej wspomnianego kursu. Dodatkowo szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli pozwala odpowiedzieć na następujące pytania: jak w odpowiedni sposób ułożyć osobę, która uległa wypadkowi w pozycji bocznej? co zrobić w przypadku krwawienia nosa? Ponadto uczestnicy są w stanie przećwiczyć m.in. resusystację krążeniowo- oddechową na manekinach. Dzięki udziałowi w takim szkoleniu będziemy w stanie udzielić pomocy osobie poszkodowanej, niezależnie od przypadku z jakim się spotkamy.

Oferta szkoleń z pierwszej pomocy dostępna na rynku.

Szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli może odbyć się w pełni wyposażonej sali multimedialnej bądź w formie zdalnej. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się niestacjonarna odmiana zajęć, ze względu na łatwość dostępu, ale także i ilością czasu przeznaczonego na kurs niż w opcji stacjonarnej. Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia potwierdzającego zakończenie kursu, które jest dostępne zarówno w języku polskim, ale także i angielskim.

Sprawdź ofertę http://s-trainers.pl/.