tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Na jaki kolor pomalować pokój dziecka?
Dom i Ogród

Na jaki kolor pomalować pokój dziecka?

Każdy z nas powinien mieć taki kącik, gdzie w razie potrzeby będzie mógł się schować przed światem. Dla dorosłych jest to sypialnia, gdzie mogą odpoczywać po długim i męczącym dniu. Również dzieci powinny mieć swój pokój, gdzie zawsze będą mogły się bawić, uczyć, odpoczywać. Aranżacja pokoju dziecka to bardzo ważny temat. Jednym z pytań, jakie chodzi po głowie rodzica jest kolor. Jak pomalować pokój dziecka?

Dobre jakości farba

Zanim zaczniemy wybierać poszczególne kolory warto zdać sobie sprawę z tego faktu, że należy wybierać farby bezpieczne w użytkowaniu. Na rynku znaleźć można bowiem takie produkty, które wydzielają szkodliwe opary i są w stanie wpłynąć na pogorszenie się stanu zdrowia. Takich farb unikajmy i wybierajmy tylko te, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, a do tego mają dwie powłoki – plamoodporną i hydrofobową. Pierwsza warstwa chroni nawet przed najbardziej uporczywymi plamami, jakie pojawiają się w pokoju dziecka. Druga jest w stanie poradzić sobie z wilgocią, której również nie jesteśmy w stanie wystrzeć się w pokoju dziecka.

Odpowiedni kolor

Skoro mamy już bezpieczną farbę, to czas przyjrzeć się odcieniom, jakie można wybrać do pokoju dziecka. Jedną z najciekawszych propozycji jest zieleń, która jest też mocnym nawiązaniem do Matki Natury. Nie bez powodu mówi się, że zieleń uspokaja i relaksuje, dlatego też jest ona polecana do osób nadpobudliwych, które mają problem z wyciszeniem się. Zieleń obecnie dostępna jest w modnych odcieniach kolorystycznych (jasnym i ciemnym), a do tego można ją zestawić z wieloma ciekawymi, innymi kolorami.
Ciekawą propozycją są kontrasty, jak chociażby czarny i biały, które efektownie prezentują się w pokoju dziecka. Do tego są to na tyle uniwersalne kolory, że można je zastosować zarówno w pokoju dziewczynki, jak również w pokoju chłopca. Do czarnego i białego nikt nie będzie miał również problemu z doborem odpowiedniego wyposażenia.
Jedną z najmodniejszych propozycji ostatnich czasów są modne szarości. W szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę pastele, które dla przełamania nudy można przełamać jasnymi odcieniami, jak chociażby biel. W przypadku dziewczynek można postawić na pastelowy róż, który również prezentuje się bardzo elegancko i efektownie.
Dobrym pomysłem jest również błękit, który przywodzi na myśl kolor marynistyczny. Jest to również ukłon w stronę nadmorskich klimatów i doskonała propozycja dla osób, które kochają pobyt nad morzem. Dzieciom w pokoju bardzo taki kolor odpowiada.