tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak wieszać firanki z taśmą?
Dom i Ogród

Jak wieszać firanki z taśmą?

Z całą pewnością można stwierdzić, że firanki są fantastycznym elementem dekoracyjnym w każdym wnętrzu. Są one bardzo chętnie wybierane i cieszą się bardzo dużą popularnością. Wiele osób podczas wyboru tego rodzaju elementów wyposażenia zastanawia się, jak wieszać firanki z taśmą. Warto się tego dowiedzieć.

Przelotki i szelki

Wśród różnych sposobów zawieszania firanek można przede wszystkim wymienić metodę z wykorzystaniem takich elementów jak przelotki oraz szelki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego jest ono chętnie wybierane przez wiele osób. Przelotki do firan to metalowe kółka, które są umieszczane w tkaninie. To właśnie dzięki nim można wsunąć firanę na karnisz i odbywa się to w bardzo prosty sposób. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy, nawet ktoś, kto nie posiada specjalnych umiejętności. Tego rodzaju sposób zawieszania firan prezentuje się bardzo efektownie, dlatego warto go wykorzystać.

Taśmy systemowe

Podczas zawieszania firanek można również wykorzystać taśmy systemowe i również będzie to fantastyczne rozwiązanie w przypadku wielu wnętrz. Taśmy marszczące wszywa się w tkaninę, dzięki czemu całość bardzo dobrze się prezentuje. Taśmy do firan można znaleźć w sprzedaży w dość zróżnicowanych wariantach. Dzięki temu z całą pewnością każdy wybierze produkt, który będzie mu najbardziej pasował. Taśmy marszczące różnią się między sobą na przykład materiałem, z którego są tworzone, ale także szerokością oraz wzorem marszczenia.

Karnisz z żabkami

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań z całą pewnością jest zastosowanie karnisza z żabkami. Jest to najczęściej wykorzystywana metoda, ponieważ jest ona stosunkowo prosta. Bez większych problemów poradzi sobie z nią każdy. Żabki mogą być umieszczone na różnych rodzajach karniszy. Wśród nich można wymienić zarówno karnisz ze ślizgami, jak i karnisz drążkowy z kółkami. Wybór konkretnego rozwiązania zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji, a także gustu mieszkańców.

Przeszycia tunelowe

Kolejnym fantastycznym sposobem na powieszenie firan jest również wykorzystanie tak zwanych przeszyć tunelowych. Rozwiązanie to nie wymaga stosowania żadnych dodatków elementów wyposażenia, dlatego jest to tak często wybierana metoda przez wiele osób. W tego rodzaju firanach tkanina obszywana jest w taki sposób, aby można ją było bezpośrednio nałożyć na karnisz. Nawleka się ją bezpośrednio na drążku. Rozwiązanie to z całą pewnością prezentuje się bardzo efektownie w wielu pomieszczeniach, dlatego warto się na nie zdecydować.