tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak zacząć ćwiczyć jogę czyli przewodnik dla początkujących
Sport

Jak zacząć ćwiczyć jogę czyli przewodnik dla początkujących

Joga fascynuje wielu ludzi. Coraz więcej osób zaczyna ćwiczyć jogę. Warto dowiedzieć się jaki jest najlepszy początek. Z kim warto i jak zacząć ćwiczyć jogę, jak to w ogóle zrobić. Wykonując na początku trudne ćwiczenia można się zniechęcić.

Dusza i ciało w harmonii

Joga to wspaniałe ćwiczenia dla duszy i ciała. Każdy powinien tego spróbować. Joga wywodzi się z kultury wschodu. Jak wiadomo ludzie tam żyją długo zachowując dobre zdrowie. Jest to zasługą między innymi praktykowania jogi. Jeśli chodzi o jogę można także wyodrębnić tak zwaną śmiechojogę czyli jogę śmiechu. Jeśli chodzi o śmiech, wszyscy potrafią wymienić jego zalety. Jeżeli ktoś będzie każdego dnia śmiał się przez kilka czy kilkanaście minut to z pewnością stan jego zdrowia się poprawi. Niektórzy ćwiczą jogę dla korzyści duchowych. Inni liczą tylko na poprawę kondycji. Niezależnie od motywów zdecydowanie warto rozpocząć swoją przygodę z jogą.

Dobry nauczyciel

Pojawia się pytanie jak znaleźć dobrego nauczyciela. Czy można uczestniczyć tylko i wyłącznie w zajęciach online bez spotkań z nauczycielem osobiście? Czy trzeba spotykać się z nauczycielem sam na sam, czy wystarczą zajęcia w grupie? Wydaje się, że najważniejsze to znaleźć dobrego nauczyciela. Będzie to osoba, która wprowadzi ucznia w najważniejsze tajniki jogi. Najlepiej, aby zajęcia odbywały się stacjonarnie, przynajmniej te początkowe. Tylko wtedy nauczyciel jest w stanie skorygować złe postawy ucznia. Przez internet raczej nie da się tego zrobić. Na późniejszym etapie nauczyciel może być w kontakcie ze swoim uczniem przez internet.

Cele i dążenia

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie jakie cele ktoś ma rozpoczynając ćwiczenia jogi. Trzeba być to sposób na wyciszenie się? Czy ktoś chce osiągnąć mistrzostwo i później samodzielnie prowadzić swoich uczniów do celu? W zależności od stanu wyjściowego i celu ucznia można określić program zajęć i ich częstotliwość. Tego już podejmuje się nauczyciel, ale we współpracy z uczniem. Ważne jest bowiem, aby cele były spójne i sposób do ich spełnienia również. Niektórzy mają zastrzeżenia do jogi. Są to zastrzeżenia na poziomie duchowym. Wyznawcy niektórych religii nie pozwalają sobie na dostrzeżenie dobrodziejstw jogi. Zamiast tego uważają, że joga stanowi zagrożenie duchowe. Warto jednak poznać czym dokładnie jest joga i jakie dobre rzeczy mogą się stać na skutek regularnych ćwiczeń. Nauczyciel poprowadzi swojego ucznia w pięknej drodze. Warto otworzyć swój umysł i ciało na tę piękną naukę.