tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Depilacja woskiem
Uroda

Gładka skóra miejsc intymnych, dzięki depilacji woskiem. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Wszyscy chcemy się cieszyć piękną i gładką skórą każdego dnia. Wydepilowane ciało poprawia samopoczucie, zwiększa komfort oraz dodaje pewności siebie. Kobiety coraz częściej sięgają po depilację woskiem już nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok. Dbając o swoje ciało, nie powinno się zapominać o miejscach intymnych. Jak wygląda depilacja woskiem miejsc intymnych? Czy jest bolesna? Dla kogo jest przeznaczona?

Depilacja woskiem jedną z bezpieczniejszych metod usuwania owłosienia

Depilacja woskiem jest dużo trwalsza niż standardowe golenie maszynką czy depilacją za pomocą kremów. Zwykła maszynka usuwa owłosienie tylko z zewnątrz, natomiast depilacja woskiem usuwa włoski wraz z ich cebulkami, dzięki czemu można liczyć na długotrwałe efekty. Utrzymują się one około 2-5 tygodni.

Który wosk wybrać?

Można wymienić kilka rodzajów wosków. Depilacja woskiem miękkim przeznaczona jest do usuwania owłosienia z większych partii ciała. Używa się do tego specjalnych pasków. Depilację woskiem twardym stosuje się do mniejszych, a zarazem bardziej wrażliwych części ciała jak twarz, bikini czy pachy. Istnieje również depilacja pastą cukrową, która jest delikatna i świetnie sprawdzi się u osób wrażliwych na ból. Do domowej depilacji przyda się wosk w rolce, który jest bardzo prosty w użyciu, ale nadaje się co większych partii ciała, a ciężko trafia do miejsc trudno dostępnych.

Depilacja woskiem miejsc intymnych

Miejsca intymne są bardzo wrażliwe i narażone na podrażnienia. Dlatego większość kobiet i coraz więcej mężczyzn wybiera depilację woskiem lub pastą cukrową jako skuteczną metodę pozbycia się włosów. Każdy ma inną odporność na ból, dlatego dla osób bardziej wrażliwych bądź też dopiero zaczynających swoją przygodę z depilacją woskową lepiej sprawdzi się pasta cukrowa. Ze względu na to, że jest ona nakłada pod włos, a zrywana z włosem, jest mniej bolesna. Jednym z lepszych rozwiązaniem może okazać się depilacja woskiem Lycon, który zawiera składniki azulenu, aloesu, rumianku, róży i lawendy, dzięki czemu depilacja woskiem, zwłaszcza w miejscach intymnych jest mniej bolesna, a do tego od razu regeneruje i odżywia depilowane miejsce.

Mężczyźni a depilacja miejsc intymnych

Coraz więcej mężczyzn korzysta z depilacji woskiem. Najczęściej wybierane przez Panów obszary do depilacji to plecy i klatka piersiowa. Jednak wzrastająca liczba mężczyzn decyduje się także na usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Do tego typu depilacji najczęściej używa się wosku twardego, dzięki czemu Panowie nie skarżą się na dużą bolesność podczas depilacji. Dzięki profesjonalnej obsłudze mężczyźni przestają odczuwać towarzyszący im wstyd i zaczynają czuć się komfortowo. Depilacja intymna mężczyzn przestaje być tematem tabu, a mężczyźni częściej wybierają tę metodę usuwania owłosienia.

Bezpieczna depilacja miejsc intymnych w ciąży

Okres ciąży to dla kobiety jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego tak ważne jest, aby czuła się wtedy wyjątkowo, komfortowo i zdrowo. Buzujące wówczas hormony mogą sprawić, że wzrasta ilość owłosienia na ciele. O ile miejsca łatwo dostępne kobieta da radę wydepilować sama, o tyle z miejscami intymnymi może pojawić się problem. Miejsca intymne szczególnie powinny być przygotowane do porodu. Kiedyś depilacją kobiet w miejscach intymnych przed porodem zajmowały się położne. Jednak może to przynieść więcej szkód, aniżeli pożytku. Ciało kobiety podczas ciąży jest bardziej wrażliwe, dlatego najbardziej rekomendowaną formą depilacji jest użycie maszynki. Jednak przynosi to krótkotrwałe efekty. Kremy często mogą powodować alergie, a wosk może być uznawany za bardziej bolesny w tym okresie. Nic jednak bardziej mylnego. Depilację bikini podczas ciąży warto wykonać pastą cukrową albo woskiem Lycon. Są to metody mniej bolesne, przeznaczone dla skóry wrażliwej, ponieważ zawierają naturalne składniki – regenerujące, nawilżające i odżywcze. Depilacji miejsc intymnych nie powinno się rozpoczynać na samym początku ciąży. Najlepiej rozpocząć swoją przygodę z woskiem już wcześniej, aby skóra była do zabiegu przyzwyczajona. Przez pierwsze 3 miesiące należy się wstrzymać z depilacją woskiem, a później do niej powrócić w odstępach między 4-6 tygodni. Jest to bezpieczna metoda usuwania owłosienia przed, podczas i po ciąży.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem:

 1. Skóra naczynkowa i żylaki,
 2. Słaba krzepliwość krwi i przyjmowane leki rozrzedzające krew,
 3. Cukrzyca,
 4. Choroby skóry np. łuszczyca,
 5. Świeża opalenizna,
 6. Początek ciąży,
 7. Podrażniona skóra.

Bezpośrednio po zabiegu depilacji woskiem nie zaleca się opalania, wizyt na solarium, kąpieli basenowych oraz korzystania z sauny.

ZRÓB TO SAMA – depilacja miejsc intymnych w domu

Depilację woskiem w domu każda z nas może wykonać sama. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim potrzebujemy puszki z woskiem lub pastą cukrową, szpatułki, toniku, żelu łagodzącego oraz pasków do depilacji.

 • Dzień przed przystąpieniem do depilacji miejsc intymnych wykonaj peeling skóry.
 • Nie zapomnij przed depilacją odtłuścić skóry używając toniku. Wosk nagrzej do temperatury nieprzekraczającej 37 stopni. Nim nałożysz wosk na okolice intymne, sprawdź na ręce czy wosk jest dobrze nagrzany.
 • Używając wosku miękkiego, nałóż go w stronę rosnących włosów, przyklej pasek i chwilę odczekaj. Następnie energicznym ruchem zerwij pasek w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów.
 • Używając pasty cukrowej, nałóż ją w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, a pasek zrywaj zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.
 • Po skończonej depilacji woskiem nie zapomnij o natłuszczeniu np. oliwką miejsc, w których zostały pozostałości wosku, a także użyj łagodzącego żelu.

Depilacja woskiem miejsc intymnych jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania owłosienia.
Bodybar wykonywana jest depilacja całego ciała woskiem Lycon. Do grona fanek depilacji woskiem Lycon należą między innymi Victoria Beckham oraz Sienna Miller. Na własnej skórze możesz przekonać się o skuteczności depilacji woskowej, zapisując się na wizytę w Bodybar Warszawa, Magazynowa 9a.

Autor: Natalia Rybarz z Bodybar