tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

ślub w plenerze
Lifestyle

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Organizacja ślubu plenerowego jest przedsięwzięciem oryginalnym, ale i problematycznym. Z racji na ryzyko deszczu, wiatru czy innych niekorzystnych czynników atmosferycznych, wiele osób woli bezpiecznie zorganizować wesele w miejscu zadaszonym. Mimo że chroni to przed nieszczęśliwymi wydarzeniami losowymi, to zdaniem wielu ludzi odejmuje magii temu wydarzeniu. Jak więc przeprowadzić i zorganizować ślub w plenerze, który przebiegnie sprawnie i bezpiecznie?

Organizacja ślubu plenerowego

Zależnie od tego, czy nasz ślub będzie ślubem humanistycznym, kościelnym czy świeckim, musimy zapewnić na miejscu dokonania przysięgi małżeńskiej różne elementy. Najbardziej liberalny pod tym względem jest ślub humanistyczny, gdyż pozwala on na skrajną dowolność w planowaniu wydarzenia. Inaczej działają ślub kościelny i świecki. Ten pierwszy wymaga obecności właściwego pod względem uprawnień kościelnego hierarchy, który udzieli koniecznych sakramentów i błogosławieństwa. Co istotne, taki ślub odbywać się powinien co do zasady w kościele, lecz możliwe jest dokonanie go w innym miejscu za zgodą biskupa. W przypadku ślubu świeckiego ważnym elementem jest zgoda kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, który udzieli zgody na dokonanie ślubu poza urzędem. Musi być to jednak miejsce godne, a więc ciche i spokojne dodające powagi przysiędze małżeńskiej. Podczas planowania wystroju i miejsca odbycia się ślubu, kluczowe jest zapewnienie miejsca na krzyż, w przypadku ślubu kościelnego, oraz na godło, w przypadku ślubu świeckiego. Organizacja ślubu plenerowego nie jest więc tak prosta, głównie z uwagi na trudne do przekroczenia limity ustawowe i religijne ustanowione przez hierarchów i ustawodawcę.

Dobre miejsce na zawarcie ślubu plenerowego

Pary, które zastanawiają się nad lokalizacją organizowanego ślubu plenerowego, często wskazują Przyczynę. Ślub plenerowy w Pszczynie jest łatwy do zorganizowania z wielu powodów. Lokalni hierarchowie i urzędnicy znani są z udzielania zgód na ślub w plenerze z uwagi na piękno lokalnej przyrody, która ma dużą rolę w historii miasta. Jest to również miejsce, które pełne jest hoteli i innych ośrodków oferujących organizację tego typu wydarzeń. Dużym atutem ślub plenerowy w Pszczynie będzie złożenie przysięgi ukochanemu w towarzystwie bujnych lasów, stawów bądź sławnego jeziora Łąka. Te miejsca przeznaczone są wręcz do organizowania wydarzeń specjalnych w życiu każdego z nas. Emanująca z ich energia pozwala głęboko wczuć się w moment, który pamiętać będziemy przez resztę wspólnego życia.