tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

Lifestyle

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę?

Pożyczkę można w dzisiejszych czasach dostać w bardzo prosty i szybki sposób. Ale należy pamiętać, że każdy bank ma inne procedury. Są także instytucje poza bankowe, które znacznie szybciej są w stanie zadziałać, ale pod pewnymi warunkami.

Czynniki wpływające na szybkość uzyskania kredytu

W większości banków cała procedura związana z przyznaniem kredytu wygląda podobnie. To, jak szybko można dostać kredyt, jest zależne od takich czynników jak: kwota kredytu, rodzaj kredytu, zasady danego banku oraz warunki na jakich jest on przyznawany. Ze wszystkich dostępnych kredytów na rynku bankowym, kredyt gotówkowy można najłatwiej otrzymać. Postęp technologiczny doprowadził do tego, iż w dzisiejszych czasach, aby złożyć wniosek o pożyczkę i w kolejnym etapie ją otrzymać, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystkie formalności jesteśmy w stanie załatwić przez internet. Nie musimy się także martwić o to, czy wniosek dostanie się w odpowiednie ręce w szybkim tempie. Coraz częściej, od złożenia wniosku do decyzji o przyznaniu kredytu, czas oczekiwania to nawet kilka minut. Na pewno ważnym czynnikiem działającym na tempo uzyskania kredytu jest kwota o jaką składamy wniosek. Im wyższa, tym bank bardziej wnikliwie sprawdza zdolność kredytową klienta. Oczywiście najłatwiej jest otrzymać pożyczkę w banku, w którym posiadamy już rachunek od dłuższego czasu, ponieważ bank prowadzi historię naszych finansów i wie, jaką gotówkę jest nam w stanie pożyczyć, uwzględniając nasze przychody i wydatki.

Gdzie najlatwiej dostac pozyczke?

Jeśli posiadamy idealną historię kredytową, szanse na szybkie otrzymanie kredytu znacznie wzrastają. Ale co w sytuacji, kiedy mieliśmy problemy z terminową spłatą rat w przeszłości? Co jeśli nasz dochód miesięczny nie jest zbyt wysoki, jak na wymagania banków? Jak możemy poradzić sobie z sytuacją, w której bank nie chce nam udzielić pożyczki? Czy jest instytucja, która może nam pomóc bez nadmiernej infiltracji naszych dochodów? Na rynku można znaleźć ogłoszenia kilkunastu firm pożyczkowych. W reklamie usłyszymy, że bez zbędnych formalności można uzyskać szybki kredyt. Ale czy taka forma pożyczki pieniędzy nie ma wad? Każda z takich firm kieruje się swoimi zasadami i kryteriami przyznawania pożyczek. Wspólnym wskaźnikiem tych firm, decydującym o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego jest to, czy klient nie widnieje z rejestrze dłużników oraz BIK-u. Jedna z firm pożyczkowych, zresztą najpopularniejsza w Polsce, oferuje szybkie pożyczki od 1000 do 20000 złotych. Jeśli nie zalegamy z innymi kredytami oraz posiadamy stały comiesięczny dochód, to bardzo szybko możemy uzyskać pieniądze. Jest tylko jedno ale… koszt tego typu pożyczki nie należy do najtańszych i tak naprawdę warto z niego skorzystać, jeśli nagle potrzebujemy zastrzyku finansowego i nie zamierzamy brać kredytu na wiele lat. W kolejnej firmie pożyczkowej napotkamy podobne zasady przyznawania kredytu z tym, że poprzednia firma przyznaje pożyczki po ukończeniu 18 roku życia, a w tej poprzeczka jest podniesiona do wieku 21 lat. Ponadto druga firma stopniuje kwotę przyznanego kredytu. Pierwsza możliwość to 12500 złotych, ale już przy kolejnych próbach otrzymania kredytu firma otworzy nam możliwości na coraz większe kwoty. Maksymalny okres spłacania zadłużenia to 50 miesięcy. Możliwości otrzymania pożyczki jest więc kilka. Przy dosyć stabilnych i wysokich dochodach otrzymanie szybkiego kredytu w banku nie będzie problemem, przy niższych kwotach nawet klienci ze słabszym dochodem mają na co liczyć. W przypadku braku szansy na kredyt w banku, zawsze pozostaje droższa, ale prawie zawsze pewna opcja firm pożyczkowych. Zobacz więcej na kredyt-ci-dam.pl