tearebels.pl

Portal ogólnotematyczny

samochód
Lifestyle

Czy warto wypożyczyć samochód osobowy na czas przeprowadzki?

Przeprowadzki nie są zbyt przyjemnym tematem, bo wiążą się nie tylko z koniecznością zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń, ale również ze wzmożonymi działaniami organizacyjnymi i pewnego rodzaju ograniczeniami dotyczącymi zwyczajnego życia. Czy warto na czas przeprowadzki wynająć auto osobowe?

Na jak długo wynająć auto?

Auto osobowe na czas przeprowadzki warto wynająć nawet na całą dobę. Przede wszystkim trudno powiedzieć, jak długo zajmie samo załadowanie go rzeczami osobistymi — często wynikają z tego różne problemy logistyczne i ograniczenie czasowe byłoby bardzo niewskazane. Oprócz tego w aucie osobowym mogą nie zmieścić się wszystkie rzeczy na raz i potrzebny będzie kolejny kurs. Lepiej mieć zapas czasu pozwalający zrealizować całą przeprowadzkę. Wynajem aut na doby to często również bardziej opłacalne rozwiązanie, niż na godziny.

Czy opłaca się wynająć auto do przeprowadzki?

Przeprowadzając się, zwykle korzysta się z usług firm przeprowadzkowych, które posiadają flotę specjalnych aut dostawczych. Jednak ich usługi mogą być nieco zbyt kosztowne i nieopłacalne, zwłaszcza gdy nie ma się zbyt wielu rzeczy. Zakładając przeprowadzkę z wynajętego mieszkania, bez mebli i sprzętów, może okazać się, że kombi lub SUV z dużym, pojemnym bagażnikiem i składaną tylną kanapą będzie wystarczającym rozwiązaniem na przeprowadzkę kilku kartonów z rzeczami osobistymi. Wypożyczenie samochodu osobowego może być również tańszą opcją dla osoby, która ma prawo jazdy, a nie posiada własnego auta lub ma, ale za małe. Wypożyczenie busa mogłoby nie wchodzić w grę, gdy nie potrafi się nim jeździć, dlatego lepszym wyjściem bywa wynajem samochodu osobowego z Best Rent z dużym bagażnikiem.

Ile kosztuje wynajem auta osobowego?

Gdy wynajmuje się samochód osobowy z wypożyczalni, można liczyć na udostępnienie auta od ręki, bez konieczności oczekiwania na ekipę przeprowadzkową. To również na plus! Przenosząc się z miejsca na miejsce, na przykład na terenie miasta Warszawy, zdecydowanie liczy się czas. Jeśli więc planujesz przeprowadzkę z meblami i sprzętami, potrzebujesz wniesienia czy zabezpieczenia mebli — skorzystaj z firmy przeprowadzkowej. Gdyby natomiast potrzebny Ci był samochód o większej pojemności do przewiezienia kilku kartonów i worków z rzeczami osobistymi — nie przepłacaj, tylko wynajmij dobre auto. Zapłacisz maksymalnie do 170 złotych za dobę jeżdżenia dobrej klasy autem, a po przeprowadzce zostanie Ci z pewnością jeszcze sporo czasu, aby skorzystać z wynajmu i przejechać się gdzieś – na przykład poza miasto, korzystając z dobrej pogody!